Po feriach zostało już tylko wspomnienie, ale w przypadku  Powiatowego Ogniska Pracy Pozaszkolnej „ART.” to bardzo miłe i obfite  w wydarzenia wspomnienie. Spotykaliśmy się z  wychowankami wspólnie ciesząc się wolnym czasem, bawiąc się i tworząc. Towarzyszyły nam wszelkie muzy patronujące sztukom plastycznym i muzycznym. A zaspokajając potrzeby ducha, pamiętaliśmy i o zdrowym ciele!

Wychowankowie pracowni plastycznych nie marnowali czasu: graficy pod opieką pani Anny Kocur wzięli udział w warsztatach graficznych w Liceum Ogólnokształcącym i Zespole Szkół Technicznych i Licealnych w Czechowicach-Dziedzicach, gdzie pracując na tabletach graficznych tworzyli prace już myśląc o  wspólnej wystawie wychowanków „Nasze Pasje”, na którą wszystkich zaprosimy w maju. Zwiedzili również wystawę w bielskim BCK-u.

Ceramicy z Czechowic-Dziedzic nie pozostali w tyle relaksując się pod czujnym okiem opiekuna pani Marty Janik Kufel przy toczeniu na kole i wyklejaniu w formach gipsowych coraz to nowych prac ceramicznych. Aura bardziej sprzyjała myśleniu o wiośnie niż o zimie, dlatego prace były już mocno „wielkanocne”.

W pracowni plastycznej POPP „ART.” W Domu Kultury w Ligocie  Miliardowiach odbył się „Feryjny plener ceramiczno-malarski” zorganizowany przez instruktorki panie Zofię Gawełek i Dominikę Paszek. I tu powoli czuło się zapach wiosny, choć zimowe ferie w pełni😊

Za to zajęcia z zaplatania makramy u pani Ewy Mareckiej w Czechowicach-Dziedzicach pełne były walentynkowych serc😊, a w Szkole Podstawowej w Hecznarowicach koło rękodzieła artystycznego pod opieką pani Renaty Stawowczyk przygotowało kompozycje kwiatowe w prezencie dla tych wszystkich, którzy okazują serce uczniom.

Koła i zespoły muzyczne nie przestawały ćwiczyć i sumiennie i pełni energii i pozytywnych wibracji spotykały się na regularnych próbach.

Dodatkowo odbyły się warsztaty muzyczne prowadzone przez mgr Tomasza Gajewskiego pierwszego puzonisty Filharmonii Krakowskiej w dniach 30.01.2024 oraz 01.02.2024 w sali OSP w Wilamowicach.

Ferie sprzyjają aktywności fizycznej dlatego zarówno starsi wychowankowie jak i młodsi chętnie uczestniczyli w zajęciach sportowych, które odbywały się w Szczyrku pod opieką pana Leszka Chrobaka. Prócz doskonalenia  techniki z gier zespołowych,  uczestniczyli w rozgrywkach. Poprzez  świetną zabawę rozwijali swoje umiejętności,  uczyli się współpracy i sportowych zasad.

Natomiast dwie grupy czechowicki kajakarzy wraz z panią Magdaleną Żaczek w pierwszym tygodniu ferii wyjechały na obóz zimowy do Zakopanego,  a w drugim tygodniu nie zwolnili tempa i zajęcia odbywały się według całorocznego planu. Biegali,  pływali w basenie i ćwiczyli na siłowni. Jak to niezłomni sportowcy!

Miłe te nasze wspomnienia….