Czas ferii w POPP „ART.” był  to również czas kiedy nasi nauczyciele doskonalili swoje umiejętności, wymieniając się doświadczeniami i poznając nowe możliwości, niejednokrotnie pokonując własne słabości. Odkrywali „dotąd nieznane” 😊

W tym roku nauczyciele POPP „ART.” – na co dzień specjaliści w różnych dziedzinach: od muzyki po sport, gościli na warsztatach ceramicznych w Czechowicach – Dziedzicach. Razem z instruktorkami panią Dominiką Paszek i panią Martą Janik – Kufel odkrywali nowe możliwości jakie daje im sztuka ognia jaką jest ceramika. Powstały piękne misy, patery, a nawet lampy.  Zatopione w różnobarwnych szkliwach i wypalone w żywym ogniu, mamy nadzieję, doskonale zaprezentują się w kwietniu na naszej corocznej wystawie nauczycieli i sympatyków POPP „ART.” –  „Wspólne przestrzenie”, na którą już dziś serdecznie zapraszamy.

Doświadczenie kolejnych spotkań, jakimi były warsztaty zaplatania makramy pod kierunkiem pani Ewy Mareckiej, w których uczestniczyli nauczyciele POPP „ART.”, z pewnością przydadzą się w pracy z wychowankami, bo uczą cierpliwości i pokory! Ta pozornie łatwa technika, wyróżniająca się lekkością i subtelnością w odbiorze, niejednemu uczestnikowi zajęć przysporzyła nie lada trudności i wycisnęła pot na skroni. Trudy zaś wynagrodziły efekty pracy !

Niejednokrotnie w przeszłości z rozczuleniem patrzyliśmy, jak nasze mamy i babcie z łatwością i biegłością posługiwały się maszyną do szycia. Tajniki tej sztuki próbowała przekazać choć w maleńkiej pigułce pani Małgorzata Zygmunt prowadząc w Czechowicach-Dziedzicach warsztaty kroju i szycia.

I tutaj nasi nauczyciele nie byliby sobą, gdyby nie przekuli efektu swych działań  w sztukę disignu😊

„Wysokim C” podsumowującym spotkania doskonalące dla nauczycieli w POPP „ART.” były warsztaty muzyczne pod „batutą” pani Urszuli Szkucik – Jagiełki oraz pana Sławomira Błachuta. Już po raz kolejny uczestnicy spotkali się, by doskonalić umiejętności emisji głosu. W tym roku jednak celem spotkania było przede wszystkim wspólne przygotowanie utworu wokalnego, który mamy nadzieję, uda się kiedyś zaprezentować naszym wychowankom i rodzicom na wspólnym spotkaniu, a może zaprosić do wspólnego muzykowania. Bo muzyka uszlachetnia i łączy ludzi.