Słoneczna pogoda powitała wszystkich uczestników ART-PIKNIKU, który odbył się w sobotnie popołudnie 27 maja 2023r.

Dzięki przychylności Wójta Gminy Bestwina pana Artura Beniowskiego na terenach rekreacyjnych w Kaniowie odbył się rodzinny „festiwal” radości, tańca, śpiewu, sztuk plastycznych i sportu zorganizowany przez Powiatowe Ognisko Pracy Pozaszkolnej „ART.” w Czechowicach–Dziedzicach.

Impreza była podsumowaniem corocznej edycji programu edukacyjnego „Realizujemy swoje pasje i uczymy skreatywności”. Tegoroczny piknik odbywał się pod hasłem RODZINNIE-ARTYSTYCZNIE.

Przybyłych gości przywitała serdecznie pani dyrektor Izabela Kowal, a brawurowo prowadził imprezę pan Sławomir Błachut. Imprezę zaszczycił swą obecnością sołtys Kaniowa pan Marek Pękala.

Uroczystość rozpoczął barwny przemarsz Mażoretek „Gracja” ze Starej Wsi towarzystwie Orkiestry „Con Fuoco Band” z Kaniowa. Oba zespoły od lat działają w ramach POPP „ART.” i prezentują swoje umiejętności na licznych imprezach środowiskowych, jak również konkursach, zdobywając nagrody i wyróżnienia w kraju i za granicą.

W trakcie imprezy zaprezentowały się zespoły muzyczne i taneczne działające w ramach zajęć POPP „ART.”: Młodzieżowa Orkiestra Con Fuoco Band pod batutą pani Urszuli Szkucik-Jagiełka z Kaniowa, zespoły mażoretek z Akademii Gracja ze Starej Wsi prowadzone przez panią Teresę Nycz, zespoły wokalne z Kaniowa prowadzone przez panią Urszulę Szkucik-Jagiełkę oraz z Czechowic –Dziedzic prowadzone przez pana Sławomira Błachuta. Prezentacje artystyczne uatrakcyjnił również pokaz flamenco w wykonaniu pani Małgorzaty Borth-Mirocha– nauczyciela zajęć tanecznych w POPP „ART.”.

W trakcie pikniku zorganizowano warsztaty artystyczne i rozgrywki sportowe prowadzone przez nauczycieli POPP „ART.”: warsztaty filcowania na sucho prowadzone przez panią Dominikę Paszek, warsztaty rękodzieła prowadzone przez panie Małgorzatę Zygmunt, Renatę Stawowczyk, Małgorzatę Stachurę, warsztaty monotypii prowadzone przez panią Klaudię Kuleszę i Małgorzatę Borth-Mirocha. Niezaprzeczalną atrakcją dla młodszych uczestników pikniku było malowanie twarzy i brokatowe tatuaże w wykonaniu pani Zofii Gawełek i Anny Kocur.

Pani Magdalena Kulpa zaprosiła wszystkich do rodzinnego malowania portretów.

W organizację pikniku włączyli się również rodzice i absolwenci, pani Ewelina Kolasa przeprowadziła warsztaty „Nail art.” – malowania paznokci akwarelami, a pani Natalia Pieczka, absolwentka zajęć tanecznych zaprezentowała stoisko z rękodziełem.

Liczne atrakcje zaproponowali również nauczyciele zajęć sportowych : strzelanie z łuku (pani Marta Rawicka), rzut do celu piłeczką, mini koszykówka, skakanka i inne zabawy rekreacyjne (państwo Aneta Chrobak i Leszek Chrobak), trening kajakarski na ergometrze (pani Magdalena Żaczek).

Mażoretki Gracja wraz z opiekunem panią Teresą Nycz zaprosiły wszystkich do udziału w warsztatach tanecznych z elementami tańca mażoretkowego oraz pracą z pałeczką marszową.

Warsztaty i występy przeplatały wspólne gry i zabawy taneczne prowadzone  przez nauczycieli i wychowanków POPP „ART.”

Wata cukrowa i poczęstunek były rozkosznym dopełnieniem słonecznego popołudnia, a żadne dziecko nie opuściło naszej zabawy bez drobnego upominku w postaci pamiątkowego magnesiku, zakładki i balonika POPP „ART.”.

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w organizację tegorocznego ART-PIKNIKU, wychowankom, rodzicom, nauczycielom, absolwentom, a także władzom Gminy Bestwina za możliwość organizacji imprezy na terenie gminy.

Dziękujemy, że zechcieli Państwo spędzić z nami to majowe sobotnie popołudnie.

DYREKCJA I NAUCZYCIELE POPP „ART.”