ART-PIKNIK z  Powiatowym Ogniskiem Pracy Pozaszkolnej „ART.” za nami.

W sobotę 25 maja 2024 r. w Kaniowie, dopisała nie tylko pogoda, ale i uśmiechy dzieci i rodziców goszczących na naszym corocznym ART-PIKNIKU organizowanym przez Powiatowe Ognisko Pracy Pozaszkolnej „ART.” W Czechowicach – Dziedzicach, które skutecznie przegoniły chmury podstępnie zbierające się na błękitnym niebie.

Już po raz kolejny dzięki gościnności Wójta Gminy Bestwina spotkaliśmy się na terenach rekreacyjnych w Kaniowie, by wspólnie cieszyć się, bawić oraz twórczo i aktywnie spędzić to sobotnie popołudnie.

Tradycyjnie już  impreza była podsumowaniem corocznej edycji programu edukacyjnego „Realizujemy swoje pasje i uczymy się kreatywności”. W tym roku piknik odbywał się pod hasłem Wektory dobra.

Przybyłych gości przywitała jak zawsze serdecznie pani Dyrektor Izabela Kowal, imprezę zaś zaszczycił swą obecnością Wójt Gminy Bestwina pan Grzegorz Boboń.

Przez meandry propozycji jakie przygotowaliśmy dla naszych podopiecznych i gości przeprowadził pan Sławomir Błachut, błyskotliwie i z wrodzonym humorem przedstawiając kolejnych wykonawców.

A było o czym mówić, bo na pikniku zaprezentowały się fantastyczne zespoły działające w ramach POPP ”ART.”!

Z wielką „Gracją” rozpoczęliśmy naszą zabawę, bo tak nazywa się zespół Mażoretek ze Starej Wsi, które pod kierunkiem pani Teresy Nycz,  tanecznym krokiem przemaszerowały wraz z Orkiestrą „Con Fuoco Band” z Kaniowa pod dyrekcją pani Urszuli Szkucik-Jagiełki, witając wszystkich zgromadzonych. Oba zespoły zaprezentowały szereg utworów muzycznych i tanecznych, zapraszając do wspólnej zabawy zgromadzonych gości. Mażoretki przygotowały warsztaty pracy z pałeczką marszową, dzięki którym każdy chętny mógł zatańczyć razem z nimi.

 Na scenie co rusz kolejne atrakcje: zaśpiewały wokalistki kształcące swe umiejętności pod kierunkiem pani Urszuli Szkucik- Jagiełki w Kaniowie oraz z Czechowic–Dziedzic prowadzone przez pana Sławomira Błachuta.

Nie mniej atrakcji czekało na gości na stoiskach warsztatowych – nauczyciele POPP „ART.” zaproponowali  warsztaty filcowania na sucho prowadzone przez panią Małgorzatę Zygmunt, warsztaty rękodzieła prowadzone przez panią Renatę Stawowczyk, warsztaty plastyczne – malowanie eko-toreb prowadzone przez panią Zofię Gawełek.  Pani Anna Kocur  przy wsparciu starszych wychowanek  przygotowała stoisko malowania twarzy i brokatowych tatuaży z myślą szczególnie o młodszych uczestnikach pikniku. Gościnnie zaś młode Harcerki – z ZSH „Horyzont” (zastęp starszoharcerski -częściowo również nasze wychowanki) zaproponowały dziewczynkom zaplatane we włosy kolorowe warkoczyki. Dla cierpliwych i dokładnych dedykowane były warsztaty zaplatania makramy prowadzone przez panią Ewę Marecką, zaś tych, których rozpierała energia, zaprosiliśmy na warsztaty ceramiczne prowadzone przez panią Martę Janik Kufel, gdzie nadmiar emocji mogli przekuć w piękną paterę tłukąc i wałkując glinę do woli.

Tym, którym było mało i jeszcze energii mieli w nadmiarze nasi sportowcy zaproponowali szereg gier i zabaw oraz sportowych wyzwań. Państwo Aneta i Leszek Chrobak zaprosili do mini rozgrywek i ćwiczeń sportowych. Pani Marta Rawicka sprawdzała celność naszych gości w strzelaniu z łuku, a trening na ergometrze kajakarskim i wioślarskim przygotowała pani Magdalena Żaczek. Pod sceną można było bawić się i tańczyć, bo panie Magdalena Żaczek i Aneta Chrobak nie szczędziły sił proponując coraz to nowe układy taneczne.

Pani Magdalena Kulpa wraz z wychowankami czuwała nad stoiskiem z poczęstunkiem dla uczestników pikniku.

Pożegnała wszystkich Orkiestra Dęta z Wilamowic pod dyrekcją pana Mariusza Płonki.

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w organizację tegorocznego ART-PIKNIKU, szczególnie młodym wolontariuszom, którzy w tym roku mocno nas wsparli, jak również władzom Gminy Bestwina za możliwość organizacji imprezy na terenie gminy. Dziękujemy za obecność naszym wychowankom, rodzicom, nauczycielom, absolwentom.

Podziękowania kierujemy również w stronę firmy LukFarm, która jak co roku zadbała by podczas zmagań sportowych i twórczych działań nie zabrakło nam sił, serwując pyszne przekąski i popcorn.

DZIĘKUJEMY, ŻE PO RAZ KOLEJNY BYLIŚCIE Z NAMI.

DYREKCJA I NAUCZYCIELE POWIATOWEGO OGNISKA PRACY POZASZKOLNEJ „ART.”